Parkváros - Fenyves Parkváros - Dombosváros

Összefoglaló a 2023-as évről

Eltelt ismét egy tartalmas év smiley Amit tudtunk létrehoztunk, azonban voltak rajtunk kívül álló okok amik néha okoztak egy kis problémát.

A 2023 év programjai a már lassan hagyományos programok Érd Dombosváros/Parkváros övezetben. Egyre több érdeklődővel számolhatunk, akik örömmel veszik a helyi programokat és ez által egy kiváló közösség építését.

Egyesületünket egyre többet támogatják, főként tárgyi és fizikai segítséggel /többek között Majlát Zoli és csapata, Korvin Tamás és családja, Kukucskavilág és nem utolsó sorban Dr. Asztalos Éva területi képviselőnk, az Érdi Polgárőrség Csapata heart–de még sok-sok embert sorolhatnánk fel akik mellettünk állnak jóban rosszban -/

A kisgyermekes családok szívesen jönnek el a népszokásokhoz kapcsolódó rendezvényekre, mint például a Télkapitány elkergetése /Farsang/ Februárban, a tavalyi év első eseménye.

Az évnek második szervezkedése a Húsvéti ünnepekre való készülődés Dr. Asztalos Éva területi képviselőnk és egyben egyesületünk tagja fő támogatásával jött létre.

A rendezvényeink egyik fő területe a Bóbita játszótér környéke, ahol 2023-ban először igyekeztünk az ünnepre hangolni a közösséget Húsvéti díszítéssel és kis meglepetéssel a kilátogató csemetéknek smiley

Áprilisban csapatunk a TeSzedd akció keretén belül három helyszínen igyekezett csökkenteni a környezetünkben keletkezett hulladék mennyiséget.

A következő „találkozó” a Gyermekek ünnepe a Gyereknap. 2023-ban örömmel üdvözölhettük a https://kreativneveles.hu/ csapatát akik megtanítottak egy-két „praktikát”, hogyan is kezeljük a kisembereket J. Ez a nap teljes mértékben a gyerekekről szólt, sok-sok játék, ugrálóvár, arcfestés és finomságok várták a kicsiket és nagyokat.

Minden évben nagy izgalommal készülünk a Parkvárosi Parádé elnevezésű eseményre, ami a legnagyobb projektünk és egyre nagyobb tömeget vonz az érdi Fundoklia térre. Kézműves árusok sokasága, sport klubok bemutatkozása, helyi vállalkozások megismerése és mindemellett megfelelő, kulturált szórakozási lehetőség 0-100 éves korig J .

Az időjárás ebben az évben is „megtréfált” bennünket, igaz nem a szakadó esővel, hanem a „hőgutával”.

A Parádé izgalmait kipihenve következett a Mártonnapi lámpás felvonulás 2023-ban új helyszínen megtartva.

A 2023-as évet az Adventi készülődés jegyében a Mikulás várással, mini kézműves vásárral zártuk. Itt is próbára tett az időjárás bennünket, így sajnos a közös karácsonyfa díszítést el kellett tolni későbbi időpontra.

Szeretettel várunk Mindenkit a 2024-es évben heart